در شرایط اقتصادی کنونی، انتخاب روش و کانال سرمایه‌گذاری یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های هموطنان است. اما سوال اساسی و مهم این است که در میان روش‌های متعدد سرمایه‌گذاری چرا خرید بیمه‌های زندگی باران بهترین انتخاب هستند؟

 

مزیت‌های رقابتی:

 

 ‌ ترکیب هیات‌مدیره و موسسان فعال در بازارهای سرمایه و مالی

 

یکی از بزرگ‌ترین ویژگی‌های منحصربه‌فرد بیمه باران این است که فهرست اعضای هیات مدیره و موسسانش ترکیبی از خوشنام‌ترین فعالان بازار سرمایه  است. سید افضل موسوی که فارغ‌التحصیل دانشگاه امیرکبیر در رشته مهندسی عمران است، ریاست هیات‌مدیره بیمه باران را بر عهده دارد. او نماینده ششمین دوره مجلس شورای اسلامی بوده و موسس چندین شرکت در حوزه معدن و پتروشیمی است. محمدرضا مدیری، بابک جهان آرا، بهرنگ  اسدی و محمد غلامرضایی نیز که از دیگر اعضای هیات‌مدیره محسوب می‌شوند از کارشناسان باسابقه بازارهای مالی و سرمایه هستند که چکیده تجربه و اندوخته‌های خود را در سیاست‌های بیمه باران گنجانده‌اند.علیرضا هادی، مدیرعامل و عضو هیات‌مدیره، هم با تجربه سال‌ها فعالیت و حضور مستمر در صنعت بیمه  سکاندار این شرکت جوان است که می‌تواند با کمک گرفتن از تجربیات پیشین خود، تیم جوان بیمه باران را به بهترین نحو هدایت کند. 

 

  تمرکز بر تنوع محصولات تخصصی بیمه‌های زندگی

 

یکی از مزیت‌های رقابتی بیمه زندگی باران این است که تلاش دارد بر اصل تنوع و تمایز محصولات خود استوار باشد و در عین حال با رویکردی تخصصی در صنعت بیمه، استاندارهای خود را در بازه‌های زمانی مشخص به‌روزرسانی کند.سبد محصولات باران به‌عنوان یک شرکت تخصصی بیمه‌های زندگی ترکیب متنوعی از محصولات بیمه زندگی در کامل‌‌ترین نسخه به‌همراه محصولات نوآورانه و انحصاری است. شرکت بیمه زندگی باران با استراتژی ایجاد تنوع، نوع خاصی از بیمه‌‌های به شرط حیات، با نام تجاری بیمه زندگی ترنم را وارد بازار بیمه کرده است که بنا بر مجوز اعطایی از سوی بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران،  به مدت دو سال انحصارا در اختیار بیمه باران است. از دیگر محصولات رایج در خدمات بیمه زندگی باران می‌‌توان به بیمه‌های زندگی عمر زمانی(طراوت)، بیمه مستمری ترنم، بیمه ترنم سازمانی، بیمه ارمغان و... اشاره کرد. 

 

  مسئولیت‌پذیری و پاسخگویی

 

کارشناسان بیمه باران همگی به اصل مسئولیت‌پذیری و پشتیانی از پرسش‌ها و نیازهای مشتریان معتقدند و تلاش می‌کنند با پایداری به اصول اخلاق حرفه‌ای، همیشه در برابر مشتری خود را پاسخگو بدانند. ما در بیمه باران داشتن نگاه مسئولانه را یکی از ضروریات سازمانی خود می‌دانیم تا با حفظ شان انسانی به نیازهای حرفه‌ای مشتریان خود به بهترین نحو پاسخ دهیم. نیروهای جوان بیمه باران، با در اختیار داشتن تجارب ارزشمند هم در زمینه کاری خود متخصص هستند و هم بر مدار مشتری‌مداری به مسیر تعالی سازمانی خود ادامه می‌دهند.

 

 ارائه مشاوره‌های شخصی و متناسب با نیازهای فردی

 

هر انسان با ویژگی‌های منحصربه‌فرد خود، دامنه نیازها و خواسته‌های متفاوتی دارد. حتی اعضای یک خانواده که از نظر فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی دارای ویژگی‌های مشترک متعددی هستند ممکن است در تعریف خواسته‌ها و نیازهای خود از یک الگوی ثابت پیروی نکنند. توجه به همین تفاوت‌های فردی باعث شده محصولات بیمه باران متنوع شوند و با توجه به هر نیاز و دغدغه نوع خاصی از بیمه زندگی ارائه شود. مشاوران حرفه‌ای باران با روحیه‌ای صبورانه و همدلانه، به صورت شخصی با مشتریان گفتگو می‌کنند تا ضمن آشنایی با شخصیت، سبک زندگی، خواسته و نیازها، سطح انتظارات و... افراد بتوانند بهترین  محصول را به آن‌ها پیشنهاد دهند. مهم‌ترین اصل در ارائه پیشنهادهای آن‌ها، نه منافع شرکت بلکه افزایش بهره‌مندی مشتریان است؛ زیرا بیمه باران اعتقاد دارد منافعش در رضایت حداکثری مشتریانش محقق می‌شود.

 

  1.  ‌ یک قدم به سوی دیجیتالی شدن

 

تجربه همه‌گیری ویروس کرونا در سطح جهان، نشان داد که با وجود تکنولوژی، دیجیتالی شدن امورات زندگی انسان‌ها بیش از همیشه سهل‌الوصول شده است و همین ویژگی می‌تواند ضمن کاهش بسیاری از هزینه‌ها، در بهینه‌سازی وقت و کاستن از خطرات احتمالی هم موثر باشد. بیمه زندگی باران از بدو کارش، تلاش کرده تا با دیجیتالیزه کردن پروسه‌ها و مراحل، خرید بیمه‌نامه و پرداخت حق را برای مشتریان خود ساده کند.

 

  1.  برگ برنده‌ای به نام بیمه زندگی ترنم باران

 

شرکت بیمه زندگی باران، با تمرکز بر ویژگی‌‌های سرمایه‌گذاری و با درک دغدغه‌های مشترک و مستمر طبقات اجتماعی و درآمدی مختلف برای سرمایه‌‌گذاری موثر وجوه محصول انحصاری خود را با نام «بیمه زندگی ترنم باران» طراحی و ارائه کرده است. این بیمه عمر به شرط حیات با توجه به عدم نیاز طیفی از مشتریان هدف در بیمه‌‌های زندگی به پوشش فوت و ...، طراحی و عرضه و بر پایه ریسک حیات بیمه‌‌شده ارائه شده است. به‌واسطه این ویژگی و سایر خصوصیات مرتبط با این محصول، بیش از 95 درصد حق‌بیمه پرداختی مشتری به ذخیره ریاضی (تفاوت تعهدات ایفا شده بیمه‌گر و بیمه‌گذار، با توجه به نرخ بهره آن) بیمه‌‌نامه وارد می‌شود که قطعاً از قابلیت سرمایه‌گذاری و تولید بازدهی بالایی برخوردار هستند. این بیمه‌‌نامه حداکثر پنج ساله است و بیمه‌‌گذار می‌تواند بدون نیاز به طی کردن تشریفات اداری معمول، بنا بر تصمیم خود وجوهی بیشتر یا کمتر نسبت به مبلغ قسط حق‌بیمه واریز کند. با توجه به مطالعات آینده‌‌پژوهی در حوزه بیمه‌‌های زندگی، چشم‌‌انداز باران، تلفیق محصولات بیمه زندگی با سایر محصولات مشابه و مرتبط در بازارهای پول و سرمایه و خدمات سرمایه‌گذاری موردنیاز مشتریان خواهد بود. بیمه ترنم زندگی باران با گستره‌ای از ویژگی‌های متنوع در تلاش است باب تازه‌ای را در میان بیمه‌های زندگی بگشاید؛ در ادامه به مهم‌ترین مزیت‌های این نوع بیمه‌نامه پرداخته شده است:

 

 ایجاد سبدهای متنوع سرمایه‌گذاری با قابلیت انتخاب از سوی مشتری

 سطح ریسک‌پذیری و ریسک‌‌گریزی انسان‌‌ها در جنبه‌‌های مختلف متفاوت است. همین تفاوت است که باعث می‌‌شود عده‌‌ای از مردم در سرمایه‌گذاری وجوه و   دارایی‌های خود، به ‌سمت زمینه‌های سرمایه‌‌گذاری با درآمد ثابت و عده‌ای دیگر به سراغ ابزارها و زمینه‌‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر بروند. با درک این تفاوت‌‌ها از   یک‌‌سو و با توجه به ماهیت ذخایر ریاضی بیمه‌‌نامه از سوی دیگر، باران اقدام به ایجاد سبدهای متنوع سرمایه‌‌گذاری با ویژگی‌‌های متفاوت کرده است تا   بیمه‌‌گذاران متناسب با سطح ریسک‌‌پذیری و ریسک‌‌گریزی خود در سرمایه‌‌گذاری، نسبت به انتخاب سبد دلخواه برای سرمایه‌‌گذاری ذخایر ریاضی متعلق به خود،   اقدام کنند.

 

 ذخیره ریاضی بیمه‌نامه (فصلی، شش ماهه و ...)

 

یکی از برترین امتیازهای بیمه‌های زندگی باران این است که برای ایجاد شفافیت در فرآیند سرمایه‌‌گذاری، بیمه‌‌گذاران باران می‌توانند در مقاطع زمانی فصلی، تقریبی قابل اطمینان از میزان سود مشارکت بیمه‌نامه را مشاهده کنند و ضمن ایجاد اطمینان خاطر نسبت به صحت و اثربخشی عملکرد باران در سرمایه‌‌گذاری وجوه دراختیار، ارزش ذخیره ریاضی بیمه‌‌نامه خود را نه فقط با سود تضمینی، بلکه با تقریبی قابل اطمینان از سود مشارکت مشاهده کنند. همچنین در مقاطع زمانی شش ماهه، سود مشارکت محاسبه شده و به حساب بیمه‌‌گذاران منظور می‌شود.

 

 

حقوق بیمه‌گذاران بیمه زندگی

با توجه به ماهیت بلندمدت بیمه‌‌های زندگی و همچنین ماهیت ذخایر ریاضی بیمه‌نامه (وجوه متعلق به بیمه‌‌گذاران)، حقوق بیمه‌گذاران بیمه‌‌های زندگی در          شرکت تخصصی بیمه زندگی باران به جهت وجود حساب اختصاصی بیمه‌‌های زندگی  در سرفصل حساب‌‌های شرکت، با اطمینان و تمرکز خاص صورت می‌گیرد.

 

  1.  ‌ ویژگی‌ها و تمایزات فرآیندهاي منجر به تولید محصولات و خدمات

 

 بیمه‌ زندگی باران با برخورداری از نیروهای جوان و متخصص تلاش دارد، پاسدار وظیفه‌ای باشد که در جهت کمال آسایش و آرامش انسان‌ها بر شانه‌هایش قرار گرفته است. به همین دلیل است که با کمک گرفتن از داشته‌ها و مزیت‌هایش در مسیر بهینه‌سازی فرآیندهای منجر به تولید محصولات و خدمات گام برداشته است. آنچه در ادامه می‌خوانید تشریح تلاش‌های بیمه باران در پروسه تولید و ارائه خدمات است:

 

 بهره‌مندی از خدمات الکترونیک و آنلاین

 با اعتقاد به استفاده حداکثری از ابزارها و مزیت‌های فناوری اطلاعات و دیجیتال و با رویکرد ایجاد سرعت، سهولت و هوشمندی در فرآیندهای کسب‌‌وکار، شرکت   بیمه زندگی باران مبادرت به راه‌‌اندازی پورتال خدمات الکترونیک و آنلاین خود می‌کند. در این پورتال و به تفکیک نقش‌‌های مختلف ذی‌نفعان باران شامل مشتری   بالقوه، بیمه‌‌گذار، بیمه‌شده، شبکه فروش، مراکز تشخیصی و درمانی، پزشک معتمد، کارکنان و ...، تمامی خدمات موردنیاز در بستر الکترونیک و آنلاین طراحی شده   و مورد عرضه قرار خواهد گرفت.

 

تقویت پیوند ارتباط با مشتری و راه‌اندازی CRM

وفاداری و ارج نهادن به آن، کلید طلایی موفقیت در کسب‌‌وکارهاست. کلیدی که با ایجاد احساس ارزشمندی، مشتری را بر می‌انگیزد تا به ‌عنوان مشتری ثابت، به باران وفادار باشد و باران را به خاطر داشتن یک تجربه نو و لذت‌بخش، به دیگران معرفی کنند.ما در بیمه باران معتقدیم ضمن تقویت رابطه و پیوند با مشتریان خود، باید نگاه مشتری‌مداری را در تمامی ابعاد کاری خود حفظ کنیم. تولید، عرضه و پشتیبانی از خدمات ارائه شده  در این میان، یکی از رایج‌ترین ابزارها و راه‌‌های ایجاد وفاداری در مشتریان و ایجاد ارتباط فعال با آن‌ها، باشگاه مشتریان است که به‌واسطه آن می‌‌توان نسبت به تامین نیازهای اصلی مشتریان و همچنین ایجاد منافع بیشتر برای آن‌ها، موثرتر اقدام کرد. در این مسیر، باشگاه مشتریان شرکت بیمه زندگی باران با قابلیت‌‌ها و جذابیت‌‌های خاص و متنوع بهره‌‌برداری خواهد شد.

 

اعضای شبکه‌‌فروش، سرمایههای انسانی ارزشمند

در ساختار سازمانی باران، به اعضای شبکه ‌فروش به‌عنوان بخش کلیدی از سرمایه‌های انسانی شرکت در نظر گرفته می‌شوند. در نگاه راهبردی ما، کارگزاران و نمایندگان در امور شرکت مشارکت فعال دارند و در تدوین طرح‌ها و محصولات بیمه‌ای، برنامه‌‌های بازاریابی و ترویج و ...، به‌عنوان یک رکن اساسی در شناسایی نیازهای بازار و تعیین اهداف و برنامه‌ها، شناخته می‌شوند.

 

 ‌ ویژگی‌ها و تمایزات عمومی


 یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های عمومی شرکت بیمه زندگی باران است که موسسان و سهامداران این شرکت، فعالان بازار سرمایه و گروه شرکت‌های تخصصی در انواع بازارهای مالی هستند که با توجه به اهمیت فرآیند سرمایه‌‌گذاری در ارتباط با محصولات بیمه زندگی، پتانسیل‌‌ها و تخصص سهامداران باران، ویژگی تاثیرگذاری در روند فعالیت و موفقیت شرکت محسوب می‌شوند. در این شرکت، بیمه‌‌گران دیگر نیز، دارای سهام بیش از 15 درصد هستند. تمرکز شرکت‌های بیمه سرمد، رازی، سامان، نوین و شرکت بیمه اتکایی ایرانیان به توسعه بیمه‌های زندگی و خوش‌‌بینی و اعتقاد به جایگاه مناسب باران برای ورود و حضور در بازار بیمه کشور می‌تواند از جمله دلایل شرکت‌‌های بیمه‌گر  مزبور  برای ورود به جامعه سهامداران باران باشد. تصویر ایده‌‌آل باران به‌عنوان یک شرکت بیمه زندگی، بیمه‌‌گری هوشمند و معتبر است که در کنار تعریف و ارائه متفاوت محصولات بیمه‌‌ای با استانداردهای جهانی و همچنین به صورت تلفیقی با محصولات بازار پول و سرمایه، به‌عنوان شرکتی حرفه‌ای در حوزه بیمه زندگی و مدیریت سرمایه‌گذاری دارایی‌‌های خود و بیمه‌گذاران شناخته می‌‌شود و هم‌زمان به‌واسطه برخورداری از شفافیت در عملیات و همچنین به‌واسطه استفاده حداکثری از فناوری اطلاعات، سطح متفاوتی از سرویس را به مشتریان ارائه می‌کند.  

 

ما در بیمه باران هر آنچه در توشه دانش و تجربه‌مان اندوخته‌ایم را به خدمت می‌گیریم تا مسیر رسیدن به آرامش و امنیت خاطر هموطنانمان را آنطور که شایسته است هموار کنیم زیرا عمیقا اعتقاد داریم همه انسان‌ها لایق برخورداری از ثروت و امنیت هستند.

 

چترها را باید بست، زیر باران باید رفت ...

باران

چترها را باید بست، زیر باران باید رفت...