‌‌

‌‌بیمه‌ باران‌


تاریخچه و معرفی شرکت:


در واپسین روزهای سال 98، در حالی که شکوفه‌های نورسیده بر شاخه‌ساران جوانه می‌زدند تا نویدبخش فرا رسیدن بهاری دیگر باشند، «بیمه باران» با رسالت و هدف تکمیل زنجیره آسایش و آرامش هموطنان پا به عرصه حیات گذاشت.

 

 

شرکت بیمه باران به اتکای دانش، تجربه و توانایی‌‌های خود و شناخت نیازهای صنعت بیمه، تأسیس شده تا با نوآوری و خلاقیت، محصولاتی جدید و مناسب با نیاز مشتریان خود ارائه کند. مشتریانی که به نیازهای خود واقفند و محصولاتی نو را با حداکثر انتفاع در سرمایه‌‌گذاری و تنوع در پوشش ریسک‌ها طلب می‌کنند. ویژگی مشترک این محصولات، تأمین نیازهای آتی مشتریان از طریق سرمایه‌گذاری تدریجی و پوشش ریسک‌‌هایی است که بیمه‌شدگان در طول زندگی خود با آن‌ها روبرو هستند.

 

 

بیمه باران در سال 98، به شماره 556177 در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به ثبت رسید و در سال 99 مجوز فعالیت خود را از بیمه مرکزی جمهوری اسلامی دریافت کرد تا با استفاده از ظرفیت‌های عرضه سهام خود، بتواند چشم‌انداز روشنی را برای خود، کارکنان، مشتریان و سهامداران خود رقم بزند.

 

 

بیمه زندگی باران، در ابتدای این مسیر با نیروهای جوان و زبده‌ای که دارد، تلاش می‌کند با تکیه بر دو اصل «دانش و تجربه» و «شناخت نیازهای صنعت بیمه» گام مهمی در راستای طراحی و عرضه محصولات و خدمات بیمه برای آسایش خاطر و آرامش زندگی بیمه‌‌گذاران بردارد و خلاهای موجود را با هر آنچه در توان دارد، پر کند.

 

مأموریت:

تامین امنیت خاطر در زندگی مشتریان و خانواده آنان

 

چشم انداز:

معتبرترین بیمه‌گر تخصصی کشور در بیمه‌های زندگی، به‌ واسطه بهره‌مندی از پيشرفته­ ترين زیر ساخت‌های فناوري و راهکارهای مالی نوین در ارائه خدمات به مشتريان

 

مزیت‌های رقابتی:

 

 ‌ ابداع و ارائه محصولات متنوع و ترکیبی بیمه‌­های زندگی و سرمایه‌­گذاری

 

راهبردها:

   

  تامین ارزش اقتصادی و بازدهی مطلوب حق بیمه‌­ها با قیمت­‌گذاری رقابتی و تنوع در سرمایه‌­گذاری

 

 ‌  ارائه خدمات بدون محدودیت بیمه زندگی (زمانی و مکانی)

 

 ‌  برقراری ارتباط مؤثر و شفاف با مشتریان

 

 ‌  پایبندی به اصول حاکمیت شرکتی:

 

مدیران شرکت بیمه زندگی باران، با توجه کامل به مبحث حاکمیت شرکتی بالاترین استانداردهای شفافیت، مسئولیت‌­پذیری و صداقت را در کسب و کار و فعالیت­های مدیریتی خود لحاظ می­‌کنند. اعتقاد مدیران بر این است که اجرای اصول و عملکرد بهینه حاکمیت شرکتی در فرآیند مدیریت، بهترین راه در کسب موفقیت، پیشرفت و ایجاد ارزش افزوده برای ذینفعان شرکت خواهد بود. همچنین در مسیر رعایت الزامات آئین­‌نامه شماره 93 شورای عالی بیمه، شرکت از کمیته­‌های حسابرسی و کنترل داخلی، مدیریت ریسک، جبران خدمات، تطبیق مقررات و کمیته راهبردی برخوردار خواهد بود.

 

 

توانگری مالی:

  

براساس آئین نامه شماره 69 شورای عالی بیمه، بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران موظف است برای اطلاع بیمه­‌گزاران (مشتریان شرکت­‌های بیمه) از وضعیت توانگری مالی (توان ایفای تعهدات و پرداخت خسارت و غرامت به زیان‌دیدگان)، شرکت‌های بیمه را دسته‌بندی کند و به اطلاع عموم برساند. بدین منظور، براساس محاسبات مندرج در آئین­‌نامه مذکور، شاخص (نسبت) هر شرکت محاسبه و همزمان سطح ایفای تعهدات نیز اعلام می­‌شود. بر این اساس، شرکت‌هایی که در سطح توانگری 1 قرار می­‌گیرند، از بیشترین امکان ایفای تعهدات برخوردار هستند.

در گزارش بیمه مرکزی در سال 1401، شرکت بیمه باران با نسبت 519 و سطح توانگری 1، به عنوان توانگرترین شرکت بیمه بین شرکت‌های  بیمه جنرال و شرکت‌های بیمه تخصصی زندگی قرار دارد.


 

 

باران

چترها را باید بست، زیر باران باید رفت...