بیمه‌ی زندگی باران


چطور یک شرکت بیمه‌­ای جوان و تخصصی در حوزه بیمه­‌های زندگی، در رقابتی سخت می‌تواند سهمی قابل قبول از بازار را برای خود کسب کند؟ چه راه‌کارهایی برای یک رقابت خوب و حرفه‌­ای با پای‌بندی به معیارهای اخلاقی یک رقابت سالم وجود دارد؟

ما در باران معتقدیم که التزام به متفاوت فکر کردن، متفاوت عمل کردن و نوآوری در همه شئون شرکت، تنها مسیر بی‌­پایان و شناخته‌شده ورود و بقاء در بازار رقابتی امروز است. لذا تلاش کردیم تا باران حائز ویژگی­‌ها و تمایزاتی ارزش‌آفرین در محصول و فرآیندهای منجر به تولید محصولات و خدمات باشد.

ویژگی‌ها و تمایزات سبد محصولات

 • 1. تمرکز بر تنوع و تمایز محصولات بیمه­‌های زندگی به­‌عنوان شرکت بیمه تخصصی

  سبد محصولات باران به­‌عنوان یک شرکت تخصصی بیمه‌های زندگی ترکیبی متنوع از محصولات بیمه زندگی در کامل­‌ترین نسخه به­‌همراه محصولات نوآورانه و انحصاری است. شرکت بیمه زندگی باران با استراتژی تنوع، نوع خاصی از بیمه‌­های به شرط حیات، با نام تجاری "ترنم" را وارد بازار بیمه کرده است که بنا به مجوز­ اعطایی از سوی بیمه­ مرکزی جمهوری اسلامی ایران، منحصر به بیمه باران است.

  از دیگر محصولات رایج در بازار باران می­‌توان به بیمه‌های زندگی عمر زمانی(طراوت)، عمر مانده بدهکار(طراوت با سرمایه کاهشی)، تمام عمر(آوا)، عمر جامع (نسیم)، عمر مختلط پس انداز( نغمه)، اشاره کرد. در عین حال باران از این قابلیت نیز برخوردار است که مطابق با نیاز هر مشتری پوشش­‌های بیمه‌های مورد نیاز را تنظیم و ارائه نماید.
 • 2. بیمه زندگی ترنم باران: محصول انحصاری با تمرکز بر ویژگی­‌های سرمایه­ گذاری

  با درک دغدغه‌های مشترک و مستمر طبقات اجتماعی و درآمدی مختلف برای سرمایه­‌گذاری موثر وجوه در اختیار، عدم نیاز طیفی از مشتریان هدف در بیمه­‌های زندگی به پوشش فوت و ...، شرکت بیمه زندگی باران مبادرت به طراحی و عرضه بیمه عمر به شرط حیات با نام تجاری بیمه زندگی ترنم باران کرده است. این محصول بیمه‌­ای که محصول بیمه­‌ای انحصاری باران است، بر پایه ریسک حیات بیمه‌­شده طراحی گردیده است به‌واسطه این ویژگی و سایر خصوصیات مرتبط با این محصول، بیش از 95 درصد حق­‌بیمه پرداختی مشتری به ذخیره ریاضی بیمه‌­نامه وارد می‌شود که قطعاً از قابلیت سرمایه‌گذاری و تولید بازدهی بالایی برخوردار است. این بیمه‌­نامه حداکثر 5 (پنج) ساله بوده و بیمه­‌گذار می‌تواند بدون نیاز به طی کردن تشریفات اداری معمول، حسب تصمیم خود وجوهی بیشتر یا کمتر نسبت به مبلغ قسط حق­‌بیمه را واریز کند.
 • با توجه به مطالعات آینده‌­پژوهی در حوزه بیمه‌­های زندگی، چشم­‌انداز باران، تلفیق محصولات بیمه زندگی با سایر محصولات مشابه و مرتبط در بازارهای پول و سرمایه و خدمات سرمایه­‌گذاری موردنیاز مشتریان خواهد بود. 

  3. ایجاد سبدهای متنوع سرمایه­‌گذاری با قابلیت انتخاب از سوی مشتری

  سطح ریسک‌پذیری و ریسک‌­گریزی انسان­‌ها در جنبه­‌های مختلف متفاوت است. همین تفاوت است که باعث می‌­شود عده­‌ای از مردم در سرمایه‌گذاری وجوه و دارایی‌­های خود، به ‌سمت زمینه‌­های سرمایه­‌گذاری با درآمد ثابت و عده­ای دیگر به سراغ ابزارها و زمینه‌­های سرمایه‌گذاری خطرپذیر بروند. با درک این تفاوت­‌ها از یک­‌سو و با توجه به ماهیت ذخایر ریاضی بیمه­‌نامه از سوی دیگر، باران اقدام به ایجاد سبدهای متنوع سرمایه­‌گذاری با ویژگی‌­های متفاوت کرده است تا بیمه­‌گذاران متناسب با سطح ریسک­‌پذیری و ریسک­‌گریزی خود در سرمایه‌­گذاری، نسبت به انتخاب سبد دلخواه برای سرمایه‌­گذاری ذخایر ریاضی متعلق به خود، اقدام کنند. 
 • 4. ذخیره ریاضی بیمه­‌نامه (فصلی، شش ماهه و ...)

  به­‌عنوان یکی از ویژگی‌­های باران و ایجاد شفافیت در فرآیند سرمایه­‌گذاری، بیمه­‌گذاران باران می­توانند در مقاطع زمانی فصلی، تقریبی قابل اطمینان از میزان سود مشارکت بیمه‌نامه را مشاهده کنند و ضمن ایجاد اطمینان خاطر نسبت به صحت و اثربخشی عملکرد باران در سرمایه­‌گذاری وجوه دراختیار، ارزش ذخیره ریاضی بیمه‌­نامه خود را نه فقط با سود تضمینی، بلکه با تقریبی قابل اطمینان از سود مشارکت مشاهده کنند. همچنین در مقاطع زمانی شش ماهه، سود مشارکت محاسبه شده و به حساب بیمه­‌گذاران منظور می‌شود.
 •  

 • 5. حقوق بیمه‌گذاران بیمه زندگی

  با توجه به ماهیت بلندمدت بیمه‌­های زندگی از یک­‌سو و ماهیت ذخایر ریاضی بیمه‌نامه (وجوه متعلق به بیمه‌­گذاران) از سوی دیگر، حقوق بیمه­‌گذاران بیمه‌­های زندگی در شرکت­ تخصصی بیمه زندگی باران به جهت وجود حساب اختصاصی بیمه‌­های زندگی  در سرفصل حساب­‌های شرکت، با اطمینان و تمرکز خاص صورت می­‌گیرد.

ویژگی‌ها و تمایزات فرآیندهاي منجر به تولید محصولات و خدمات

 • 6. پورتال نقش‌­محور خدمات الکترونیک و آنلاین

  با اعتقاد به استفاده حداکثری از ابزارها و مزیت‌­های فناوری اطلاعات و دیجیتال و با رویکرد ایجاد سرعت، سهولت و هوشمندی در فرآیندهای کسب‌­وکار، شرکت بیمه زندگی باران مبادرت به راه­‌اندازی پورتال خدمات الکترونیک و آنلاین خود می­‌نماید. در این پورتال و به تفکیک نقش‌­های مختلف ذینفعان باران شامل مشتری بالقوه، بیمه‌­گذار، بیمه شده، شبکه فروش، مراکز تشخیصی و درمانی، پزشک معتمد، کارکنان و ...، تمامی خدمات موردنیاز در بستر الکترونیک و آنلاین طراحی گردیده و مورد عرضه قرار خواهد گرفت.
 • 8. باشگاه مشتریان Customer & Consumer Club

  وفاداری (Loyalty)، کلید طلایی موفقیت در کسب‌­وکارهاست. کلیدی که با ایجاد احساس ارزشمندی، مشتری را برانگیخته می­‌کند تا به­‌عنوان مشتری ثابت، به باران وفادار باشد و باران را به خاطر داشتن یک تجربه نو و لذت‌بخش، به دیگران معرفی کند. در این میان، یکی از راج­‌ترین ابزارها و راه‌­های ایجاد وفاداری در مشتریان و ایجاد ارتباط فعال با آن‌ها، باشگاه مشتریان است که به‌­واسطه آن می­‌توان موثرتر نسبت به تامین نیازهای اصلی مشتریان و همچنین ایجاد منافع بیشتر برای آن­ها، اقدام کرد. در این مسیر، باشگاه مشتریان شرکت بیمه زندگی باران با قابلیت­‌ها و جذابیت­‌های خاص و متنوع بهره‌­برداری خواهد شد.
 • 9. اعضای شبکه‌‌فروش به­ عنوان سرمایه انسانی

  در ساختار سازمانی باران، نگاه راهبردی به اعضای شبکه‌فروش به­‌عنوان بخش کلیدی از سرمایه‌های انسانی شرکت است. کارگزاران و نمایندگان در امور شرکت مشارکت فعال داشته و در تدوین طرح‌­ها و محصولات بیمه‌­ای، برنامه­‌های بازاریابی و ترویج و ...، به­‌عنوان یک رکن اساسی در شناسایی نیازهای بازار و تعیین اهداف و برنامه‌ها، شناخته می‌شوند. 

ویژگی‌ها و تمایزات عمومی

موسسان و سهامداران شرکت بیمه زندگی باران فعالان بازار سرمایه و گروه شرکت‌­های تخصصی در انواع بازارهای مالی است. با توجه به اهمیت فرآیند سرمایه­‌گذاری در ارتباط با محصولات بیمه زندگی، پتانسیل‌­ها و تخصص سهامداران باران، ویژگی تاثیرگذاری در روند فعالیت و موفقیت شرکت است.

در این شرکت، بیمه­‌گران دیگر نیز، دارای سهام بیش از 15 درصد هستند. تمرکز شرکت‌های بیمه سرمد، رازی، سامان، نوین و شرکت بیمه اتکایی ایرانیان به توسعه بیمه‌های زندگی و خوش‌­بینی و اعتقاد به جایگاه مناسب باران برای ورود و حضور در بازار بیمه کشور می­ تواند از جمله دلایل شرکت­‌های بیمه‌گر مزبور برای ورود به جامعه سهامداران باران است.

تصویر ایده­­‌آل باران به­‌عنوان یک شرکت بیمه زندگی، یک بیمه­‌گر هوشمند و معتبر است که در کنار تعریف و ارائه متفاوت محصولات بیمه­‌ای با استانداردهای جهانی و همچنین به‌­صورت تلفیقی با محصولات بازار پول و سرمایه، به‌­عنوان شرکتی حرف‌ه­ای در حوزه بیمه زندگی و مدیریت سرمایه‌گذاری دارایی‌­های خود و بیمه­‌گذاران شناخته می­‌شود و هم‌زمان به­‌واسطه برخورداری از شفافیت در عملیات و همچنین به­‌واسطه استفاده حداکثری از فناوری اطلاعات، سطح متفاوتی از سرویس را به مشتریان اعطا می‌کند. 

این متفاوت بودن، در جنبه‌­های دیگر نیز باید نمود پیدا کند، کارکنان ما، متخصص، جوان و شاداب هستند و در عین رسمیت، شیک‌پوشی و پاکیزگی، در بیشتر زمان‌های کاری، تقید چندانی به لباس­‌های اداری مرسوم و متحدالشکل ندارند.

نمایندگان ما به ‌صورت متفاوت با نمایندگان سایر شرکت­‌ها، از تسلط همزمان روی انواع محصولات موجود در بازارهای بیمه، پول و سرمایه برخوردارند و در تبعیت از استراتژی کلان سازمان، در جایگاه مشاور مشتری عمل ­می­­‌نمایند، حتی اگر بر اساس شرایط خاص مشتری، این­طور تشخیص داده شود که خرید بیمه­‌نامه زندگی باران برای مشتری متحمل نیست.

 

چترها را باید بست، زیر باران باید رفت ...

باران

چترها را باید بست، زیر باران باید رفت...